Seberozvoj

Pracuj CHYTŘE, ne tvrdě s těmito 6 tipy

30. 1. 2020

Určitě jste slyšeli, nebo dokonce znáte lidi, kteří si v pátek berou pravidelně volno. Jsou to ti lidé, kteří si jdou místo sezení v kanceláři do 7 do večera zahrát po obědě golf nebo squash. A pak jedou domů. Ti lidé, kteří vidí akční letenku do Dubaje, a tak jí prostě koupí. Čas a práce […]

Travel the world on fifteen damn dollars
Why I don't believe in affiliate marketing
TEN THINGS I ALWAYS HAVE IN MY SUITCASE
Now Trending:
I'm KAte!

Put a short description here that explains the purpose of your blog and welcomes your readers. You could also link this to your About Page if you want to send people there.

hello,

Ready to Make Your Dreams Happen?

tell me more

Taiyaki occupy farm-to-table swag fashion axe four loko. Church-key palo santo selvage.

Určitě jste slyšeli, nebo dokonce znáte lidi, kteří si v pátek berou pravidelně volno. Jsou to ti lidé, kteří si jdou místo sezení v kanceláři do 7 do večera zahrát po obědě golf nebo squash. A pak jedou domů. Ti lidé, kteří vidí akční letenku do Dubaje, a tak jí prostě koupí. Čas a práce se přizpůsobí jim, ne naopak.

“Hajzlové. A já tady musím dřepět!!!” Říkáte si možná. Nuže, buď jsou to hajzlové, kterým budeme dál závidět, nebo se od nich můžeme něco naučit.

Bolí mě u srdce, když vidím lidi, kteří tvrdě pracují 10-14 hodin denně, jsou absolutně vyšťavení (energeticky i emočně, protože je ta práce nebaví!) a stejně z nějakých záhadných důvodů nemají dost peněz na to, aby si mohli dovolit užívat života, whatever that means to you. Třeba aby si v klidu zašli na masáž, kterou si rozhodně zaslouží. Nebo na to nemají čas? To je ale ten lepší případ. Někteří totiž před každou výplatou počítají každou korunu, a nemohou si dovolit ani normální jídlo. (Čínská polévka není normální jídlo:))

V životě každého člověka (který chce mít prosperující business nebo se dostat na nějakou vysněnou pozici) byl měl přijít AHA moment, kdy si uvědomí, že obchoduje hlavně se svým časem. Respektive, že je to jeho čas, který prodává (ať už zákazníkům nebo šéfovi), a za ten čas na oplátku získá peníze.

Potíž je v tom, že den každého z nás, ano i těch nejbohatších lidí na světě, má 24 hodin. Jednoho dne i ten největší workoholik zjistí, že víc než 24 hodin denně pracovat jednoduše není možné! Ale jak to tedy udělat, když se na mě neustále sypou složenky, připomínky a musím toho tolik zaplatit??? Nic nestíhám, musím VÍC a víc pracovat, ale jsem vyčerpaná, už NEMŮŽU!

Tady to je. Nemusíš pracovat hodně. Můžeš pracovat chytře.

MINIMALIZUJ NÁKLADY

Přestaň platit za věci, které nevyužíváš. Členství ve fitku, do kterého nechodíš? Registrace na Netflixu, na který nekoukáš? Strhávají se Ti z účtu pravidelně peníze za aplikace, které otevřeš jednou měsíčně? Utrácíš nesmyslně ve výprodejích? Chodíš 4x týdně do restaurace? Opravdu potřebuješ tak vysoký tarif, nemá Tvůj operátor lepší paušál? Zapřemýšlej, kam ty peníze jdou. Doporučuji si stáhnout aplkikace jako Spendee nebo BudgetBakers. Jsou v češtině, za základní verzi nic neplatíš, s bankovním účtem je propojovat nemusíš (ale můžeš, vše podléhá přísným regulím EU o bezpečnosti Tvých údajů), ale zkrotíš svoje finance.

VZDĚLÁVEJ SE

Vzdělání je alfa a omega! Finanční gramotnost? Podnikání? Time -managment? Nemusíš chodit na drahé kurzy seberozvoje. Existuje nespočet knih, e-booků zdarma, podcastů, článků a dalších bohatých zdrojů informací, ke kterým máš instantní přístup, pokud tohle čteš. Potřebuješ rekvalifikaci? Naučit se jazyky? Psát rychle všema deseti? Uč se, cvič, trénuj, hledej, zjišťuj a KONEJ! Máš touhu něco se svým životem udělat? Mít víc času na rodinu? Na sebe? Začni se zase učit!

HLEDEJ ZPŮSOBY, JAK SNADNO ZVÝŠIT SVŮJ PŘÍJEM

Jsme naučeni, že vydělat peníze je těžký. Peníze jsou špatný. Peníze kazí charakter a kdo jich má hodně, určitě je získal nějakým podvodem!

Tak to ale není. Někdo asi získal peníze podvodem, ale to po vás nikdo nechce. Peníze nekazí charakter. Peníze jen ukážou na denním světle, jaký charakter se v člověku doopravdy celou dobu skrýval. Peníze nejsou špatné a vydělat je není téžké. Musíš si jen změnit nastavení v hlavě, uzdravit svůj vztah k penězům. Peníze samozřejmě nejsou v životě nejdůležitější a nikdo nechce, aby ses stala milionářkou, ale pracovat od nevidím do nevidím a nemít občas na zaplacení nájmu? Odmítat akce s přáteli, protože nemám na pivo? Nemít čas na děti, na manžela, na sebe, protože se mi práce bortí na hlavu? …. Nehledej způsob, jak ušetřit čas a čeho se ještě vzdát, abys mohla pracovat víc. Otevři svou mysl možnostem, uč se od lidí, kteří ten čas i peníze mají, a hledej způsoby, jak si efektivně víc vydělat.

ZPOMAL

Zní to velmi kontraproduktivně, já vím. Ale je to nejlepší metoda, jakou jsem kdy zkusila, když jsem ve stresu. Zastavit se, a rozhlédnout se kolem sebe. Přijdu si jako ve zpomaleném filmu a VŽDYCKY si uvědomím, že čím víc spěchám, tím méně mám času! Zpomal a PŘEMÝŠLEJ, jestli činnost kterou jdeš dělat je skutečně důležité a efektivní. (Např.: Lítáš v práci od rána do večera, nestíháš splnit ani své úkoly, ale kolega Tě požádá o kafe, protože jdeš kolem? NE! Kdybys zrychlila, poběžíš mu udělat kafe na úkor svého času a stresuješ se ještě víc. Když zpomalíš, omluvíš se a řekneš, že máš teď svou práci, on si to kafe zvládne udělat sám a Ty máš extra pár minut na dechový cvičení.)

ZAUTOMATIZUJ VŠE, CO MŮŽEŠ

 • Trávíš každý měsíc dvě hodiny vyplňováním bankovního účtu a variabilního symbolu při platbě nájmu, hypotéky, operátora, spoření, …? Nastav si trvalý příkaz.
 • Řešíš každé ráno, co na sebe? Zminimalizuj svůj šatník. Když nemáš na výběr, nemáš co řešit. (Plus fakt ušetříš a když si necháš top kousky, budeš se vždy cítit skvěle!)
 • Ztrácíš minuty hledáním složek a dokumentů ve svém počítači? Udělej si v něm pořádek.
 • Nesnášíš nakupování potravin? Udělej si účet u dodavatele, jako je Rohlik.cz, kde si uložíš oblíbené potraviny, nebo rovnou zopakuješ poslední nákup.
 • Odpovídáš neustále dokola na ty samé emaily? Připrav si text dopředu, ulož si ho jako šablonu a jen vždy dopiš jméno.
 • Dokonce taková blbost, jako denní mazání spamů v emailové schránce? Odhlaš se z odebírání newletterů, které nechceš dostávat! Rozhlídni se kolem sebe, můžeš ušetřit hromadu času!

DĚLĚJ VÍC TO, CO TĚ DOOPRAVDY BAVÍ

Ne každý má to privilegium, aby se živil tím, co ho opravdu naplňuje. I get that. Pokud jsi ale zaměstnaná, doufám a předpokládám, že tu práci děláš proto, že Tě na ní něco baví ( pokud ne, víš co máš dělat). Takže pokud jsi například kuchařka, asi Tě bude bavit vaření, ale nebude Tě bavit stát ve skladu a řešit, kolik se má čeho objednat. Pokud můžeš, deleguj tyhle úkoly na lidi, které baví administrativa, ale nebaví je vařit. Chápeme se?

Tipů a rad jak pracovat chytře je všude milion, nemá cenu Tě zahlcovat. Vypíchla jsem ty nejjednodušší, protože není důležitý kolik rad si přečteš nebo uslyšíš, ale kolik jich budeš doopravdy aplikovat. Líbí se Ti představa, že nemusíš vstávat na zazvonění budíku? Tak pro to něco dělej. 🙂

+ show Comments

- Hide Comments

add a comment

 1. Anička napsal:

  Tohle je tak skvěle napsaný. Úplně se v tom vidím. Lidi se mě furt ptají, kde beru peníze a čas. Asi jim dám přečíst tvůj článek, protože přesně tohle všechno dělám :). Už jsem se samozřejmě setkala s tím, že jsem peníze určitě získala nějakým podvodem nebo že mám štědré rodiče. Haha, moc vtipný. Rodiče mi sice ještě třeba přispějou na nějaký kurz apod. (jsem stále studentka), ale tvrdou práci pak udělám já. Ale tím, že dělám to, co mě baví, to neberu ani moc jako práci :).

  TheWayByA

 2. Díky tvým podcastům jsi mě dostala na cestu: už nechci být zaměstnanec, chci zkusit podnikat. A tento článek to ještě zmnohonásobil. Jestli to konečně vyjde, až tě někdy potkám, tak ti složím obrovskou poklonu. Jsem ti hrozně vděčná za to, co děláš a že jsi mi otevřela oči na mé slepé cestě, kdy jsem neposlechla svůj vnitřní hlas, ale řeči okolí a úplně se ztratila! Teď začínám v podstatě zase od začátku a vracím se zpět tam, co jsem chtěla skoro 3 roky zpátky! Strašně moc ti děkuju, že jsi mě vrátila zpět na tu mou správnou cestu! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

so hot right now

hey there!

Jsem Christie,
Tvá největší fanynka!

Ne vždy jsem žila to, co dnes!
Z maloměsta, ustrašený holky, ponižování v práci uklízečky, dluhy a toxický vztah, až po zdravou sebedůvěru, cestování po světě, vlastní podnikání a naplněný život!

 Top episodes

 Top Epizody

příběh

Můj australský sen

příběh

Purpose Trip - výlet do hlubin srdce

příběh

Labyrint světa s ráj srdce

10 snadných způsobů,
jak do svého jídelníčku zařadit více zeleniny (bezbolestně)! 

Stáhni si zdarma svůj e-book, ve kterém najdeš 10 způsobů a tipů,
jak do svého jídelníčku dostat více zeleniny, a to snadno a bezbolestně
(a to je důležité, protože žvýkat pořád ledový salát baví přesně...  nikoho!) 

STÁHNOUT

e-book zdarma

Od nuly
k pěti porcím denně

Křestní jméno

E-mailová adresa

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno.
Magic Academy s.r.o. je společnost legálně chráněná ochrannou známkou. 

maGIC ACADEMY s.r.o. 

KONTAKT
ODPOVĚDNOST
GDPR
OBCHODNÍ PODMÍNKY 
DOMŮ

pošli mi zprávu >

@MAgicacademy_cz >

Už sleduješ můj Instagram?

@hellochristie >