Seberozvoj

3 věci, které jsou po probuzení důležitější než mobil

16. 1. 2020

“Vstát pravou nohou. Jaké máš ráno, takový máš den. Jak si ráno usteleš, tak si večer lehneš… ” Podobných citátů jsme všichni za život slyšeli mnoho. Jenže jak Tvoje ráno doopravdy vypadá? Pokud se najdeš v následujícím odstavci, dalších 5 tipů Ti může pomoci odstartovat den mnohem efektivněji a zároveň klidněji, budeš mít produktivnější den […]

Travel the world on fifteen damn dollars
Why I don't believe in affiliate marketing
TEN THINGS I ALWAYS HAVE IN MY SUITCASE
Now Trending:
I'm KAte!

Put a short description here that explains the purpose of your blog and welcomes your readers. You could also link this to your About Page if you want to send people there.

hello,

Ready to Make Your Dreams Happen?

tell me more

Taiyaki occupy farm-to-table swag fashion axe four loko. Church-key palo santo selvage.

“Vstát pravou nohou. Jaké máš ráno, takový máš den. Jak si ráno usteleš, tak si večer lehneš… ” Podobných citátů jsme všichni za život slyšeli mnoho. Jenže jak Tvoje ráno doopravdy vypadá? Pokud se najdeš v následujícím odstavci, dalších 5 tipů Ti může pomoci odstartovat den mnohem efektivněji a zároveň klidněji, budeš mít produktivnější den a celkově se Ti zlepší nálada.

Drtivá většina lidí se dnes budí na zazvonění mobilu. Málokdo vstává opravdu rád, a pokud jsi jedním z těch, co hned po probuzení vezme do ruky chytrý telefon, čti dál. Možná to děláme, abychom se probrali, možná je to zrovna důležitější než obejmout partnera na dobré ráno nebo zábavnější, než následující body… ať tak nebo tak, často je první věc, kterou uděláme, že si rovnou do obličeje rozsvítíme displej telefonu. Následující scénář je jasný každému z nás.

Rychle zkontrolovat sociální sítě, projet emaily, pročíst novinky, podívat se na zprávy, zkouknout aplikace. Přece jen by mi mohlo utíct něco z toho, co se dělo přes noc (a že e toho může stát, když člověk a všichni ostatní lidi SPÍ!!!!). Tady se zaseknu, tohle je zajímavé, tady musím odpovědět hned, tohle rozhodně nepočká. Ještě jsme si ani neomyli ospalky a už máme stres jak barák.

Pojďmě se tedy podívat na to, co vám může pomoci mít příjemnější den. A že to říkám jako člověk, který může spát do pravého poledne a vstávání opravdu není má oblíbená část dne. 🙂

VSTÁVEJ S VDĚČNOSTÍ

První, na co si ráno vzpomeneme, je ta hora úkolů, co nás čeká doma i v práci, nepříjemný šéf, ještě když je venku zataženo… to je strašnej život, nic se mi nechce! Tak to zkusíme jinak. Po probuzení si zkus lehnout na záda, několikrát se v klidu zhluboka nadechnout a vydechnout, a myslet při tom na věci, za které cítíš vděk. Zní to jako kliše, ale opravdu na tom něco je. Ať už se jen zababuláš na dvě minuty do vyhřáté deky, pomazlíš mazlíčka nebo si zkusíš říct (a hlavně procítit), za co jsi ve svém životě rád/a, věř mi, že taky pocítíš tu malou niterní radost.

VYPIJ SKLENICI VODY

Ať už studenou, vlažnou nebo teplou, s citronem či bez, sklenice vody nakopne Tvůj metabolismus a po 8 hodinách bez tekutin se každá buňka ráda nechá hydratovat. I když máš pocit, že nemáš žízeň, tělíčko Ti za to poděkuje. Půl hodiny potom nejez, aby se tělo nastartovalo, lépe se vyplavily toxiny, a dokonce toho prý pak méně i sníme. Pij v klidu, pomalu, a uvidíš, že se Ti bude lépe probouzet.

PROTÁHNI SE

Začala jsem praktikovat ranní rituál, kdy se po probuzení a ranní hygieně na 15-30 minut protáhnu. Tělo je po celé noci zatuhlé a krev proto neproudí tak aktivně, jako když si dáš pár pozdravů Slunci, a je to pak opravdu znát. Budeš se cítit moc dobře, a k tomu postačí o i pět až deset minut! A pokud máš možnost, doporučuju k tomu i vyvětrat pořádně místnost. Stejně dobře poslouží o rychlá procházka s pejskem, prostě jakýkoliv čerstvý vzduch! Tak to zkus, skoč do joga tepláků a dýchej zhluboka.

* NAPIŠ SI 3 VELKÉ ÚKOLY DNE

Tento tip tu píšu jako bonusový pro ty, kdo se snaží dosáhnout nějakého většího životního cíle. Píšeš knihu, zakládáš firmu, chodíš k psychologovi, pracuješ na svém těle? Ať je to cokoliv, pokud se rozhodneš napsat si své 3 největší priority dne ještě než se ztratíš ve skrolování svým chytrým telefonem, je tu mnohem větší šance, že svých cílů dosáhneš, protože na ně budeš od rána aktivně naladěn/a.

Jak myslíš, že by vypadal Tvůj život , kdyby sis věnovala těch 10, 20 nebo 30 minut, abys začala den správně? Pokud se rozhodneš tohle zkusit a strávíš ráno pohybem, prioritami a vděčností, budeš se cítit více soustředěná, nadšená do nového dne a řekněme více nohama na zemi, v klidu. Malé změny mohou opravdu udělat obrovský rozdíl!

CO JE PRVNÍ VĚC, KTEROU RÁNO UDĚLÁŠ?

+ show Comments

- Hide Comments

add a comment

  1. Katka napsal:

    Svatá pravda! 🙂

  2. Anna napsal:

    Vlažnou vodou s citronem začínám ráno již několik měsíců a je to skvělé. Nedávno jsem to doporučila mamince, která vodu pít neumí. Vyzkoušela a nedá na to dopustit!
    Cvičím každé ráno 10 minut, protáhnu se a ten pocit je skvělý.
    A první věc, co ráno dělám? Samozřejmě, že sáhnu po telefonu, ale ve chvíli, kdy můj pejsek zjistí, že jsem vzhůru, mi telefon vyhodí z ruky a nacpe mi do ní čumáček, protože LÁSKA po ránu je nejvíc <3 je chytřejší než já a já mu neumím říct "Ne".

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

so hot right now

hey there!

Jsem Christie,
Tvá největší fanynka!

Ne vždy jsem žila to, co dnes!
Z maloměsta, ustrašený holky, ponižování v práci uklízečky, dluhy a toxický vztah, až po zdravou sebedůvěru, cestování po světě, vlastní podnikání a naplněný život!

 Top episodes

 Top Epizody

příběh

Můj australský sen

příběh

Purpose Trip - výlet do hlubin srdce

příběh

Labyrint světa s ráj srdce

10 snadných způsobů,
jak do svého jídelníčku zařadit více zeleniny (bezbolestně)! 

Stáhni si zdarma svůj e-book, ve kterém najdeš 10 způsobů a tipů,
jak do svého jídelníčku dostat více zeleniny, a to snadno a bezbolestně
(a to je důležité, protože žvýkat pořád ledový salát baví přesně...  nikoho!) 

STÁHNOUT

e-book zdarma

Od nuly
k pěti porcím denně

Křestní jméno

E-mailová adresa

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno.
Magic Academy s.r.o. je společnost legálně chráněná ochrannou známkou. 

maGIC ACADEMY s.r.o. 

KONTAKT
ODPOVĚDNOST
GDPR
OBCHODNÍ PODMÍNKY 
DOMŮ

pošli mi zprávu >

@MAgicacademy_cz >

Už sleduješ můj Instagram?

@hellochristie >