Zdraví

Rovnátka ve třiceti? Bez problémů

19. 12. 2019

Téma krásný úsměv pro mě bylo bolavý, protože jsem k němu měla vždy daleko. Dnes je tomu ale naopak! V tomto článku najdeš informace o tom, proč jsem se rozhodla na rovnátka jít, kolik mě stála, jak jsem to snášela, a jaké jsou výhody a nevýhody. Hezké a zdravé zuby… o těch jsem si mohla […]

Travel the world on fifteen damn dollars
Why I don't believe in affiliate marketing
TEN THINGS I ALWAYS HAVE IN MY SUITCASE
Now Trending:
I'm KAte!

Put a short description here that explains the purpose of your blog and welcomes your readers. You could also link this to your About Page if you want to send people there.

hello,

Ready to Make Your Dreams Happen?

tell me more

Taiyaki occupy farm-to-table swag fashion axe four loko. Church-key palo santo selvage.

Téma krásný úsměv pro mě bylo bolavý, protože jsem k němu měla vždy daleko. Dnes je tomu ale naopak! V tomto článku najdeš informace o tom, proč jsem se rozhodla na rovnátka jít, kolik mě stála, jak jsem to snášela, a jaké jsou výhody a nevýhody.

Hezké a zdravé zuby… o těch jsem si mohla nechat vždy jen zdát. Rodinná historie jasně značila, že o zuby přijdu do čtyřicítky, a do té doby budou růst do všech světových stran. Do puberty jsem se o ně proto ani moc nestarala, vždyť je to stejně zbytečné.

O bílém, zdravém úsměvu, jsem začala snít asi v 16 letech, kdy jsem zjistila, že se mi přední zuby jakoby drolí. Nažloutlý tón mi v sebevědomí nepomáhal, a křivé zuby mi úsměv spíš kazily. Tehdy jsem poprvé zkusila bělící pásky, a dál si nechala přední zuby zabrušovat pokaždé, když se mi kousek odlomil…

V pětadvaceti letech jsem už měla jedničky kratší než dvojky, popraskanou sklovinu a náběh na “pěknou” paradentózu. A tenkrát jsem začala pátrat.

Nejprve mi bylo řečeno, ať zkusím fazety na všech 14 horních zubů a jeden spodní (kvůli obrácenému skusu), tedy ať si nechám své vlastní zuby zbrousit o milimetr až dva, a na ty pahýlky se pak nalepí keramická skořápka, která zuby vybělí, vytvaruje a také ochrání. A že to bude stát POUZE čtvrt milionu.

Jasně.

Hledala jsem dál. Mezitím jsem začala chodit na dentální hygienu, která mě zachránila před zkázou. Zuby jsem dala dohromady několika návštěvami zubaře (stálo to pár bílých plomb, vytažení nervů a čištění kanálků jednoho mrtvého zubu) a hlavně jsem si díky následné péči a radám dentální hygienistky uzdravila DÁSNĚ! Najednou jsem věděla, že to není jen genetika, co mi předurčuje, jaké budu mít zuby, ale hlavně moje vlastní péče.

Kdykoliv jsem viděla někoho s krásnými zuby, musela jsem se také usmát. Pak mi ale došlo, že já si takový zářivý úsměv ještě nemůžu dovolit. Pátrala jsem dál. A pak jsem objevila možnost mít rovnátka.

Jistě že jsem o nich věděla, ale nikdy mě nenapadlo, že bych je měla nosit. A navíc v mém věku?? Ale nabídka je lákavá. Zuby se mi srovnají, obrácený skus se opraví, čelist se trochu posune, přední zuby do sebe nebudou dále narážet a zuby se dál ničit. Upraví se pak jen dva přední, zničené zuby, a budu mít vystaráno. Jenže mít ve skoro třiceti na zubech zámečky? Ale nééé…

A pak jsem objevila SVĚT ROVNÁTEK! Zjistila jsem, že existují tzv. neviditelná rovnátka, neboli Invisilign, tedy průhledné protézy, které se dají kdykoliv sundat a nandat. Vlítla jsem tam jako střela a už nebylo cesty zpět.

Proč jsem se rozhodla pro rovnátka Invisiligne?

 • levnější varianta než fazety
 • bezpečná metoda – zachování vlastních zubů
 • řešení všech problémů jako obrácený skus na dvou zubech, křivé zuby, špatný skus předních zubů
 • žádné zámečky a kov v puse

Kolik mě rovnátka Invisilign stála?

Cena je velmi individuální. Záleží, zdali chcete nechat srovnat jen jednu čelist nebo obě, a jestli se jedná o drobné úpravy, lehké vady, nebo komplexní změna chrupu. U mě to bylo bohužel náročnější, byla zapotřebí komplexní změna na obou čelistech, a stálo mě to proto 83 tisíc Kč. Ano, je to opravdu hodně pěněz, ale ve Světě rovnátek nabízejí možnost splátek, proto jsem si to rozdělila, a navíc, přece jen jsem předtím šetřila na ty drahé fazety, takže toto byla víceméně sleva :D. Nicméně, ceny začínají na 25 tisících Kč, a samozřejmě, pokud nechcete nebo si nemůžete dovolit Invisilign, Svět rovnátek nabízí všechna řešení, všetně rovnátek klasických, proto neváhejte a zajděte na konzultaci zdarma, kde vám vše vysvětlí a nacení. 🙂

Výhody rovnátek Invisilign:

 • svoboda rovnátka kdykoliv sundat
 • šetrné k zubům
 • rychlé výsledky (záleží samozřejmě na tipu vady, ale jsou stejně efektivní jako rovnátka klasická)
 • mluvit se s tím lze naučit celkem rychle, šišlala jsem jen měsíc 😀
 • nebojte se zažloutlých protéz, každých 7-14 dní dostanete protézu novou
 • snadní čištění protéz i zubů každý den

Nevýhody rovnátek Invisilign:

 • snad jen cena, ale já to beru jako naprostou investici do svého zdraví a nelituji jediné koruny

Za dva měsíce budu rovnátka sundavat, tak jsem opravdu zvědavá na finální výsledek, a určitě vám sem pak nasdílím fotografie.

Pokud máte nějaké otázky, určitě mi napište do komentářů! 🙂

S úsměvem na tváři, Christie

+ show Comments

- Hide Comments

add a comment

 1. Primadonna Girl napsal:

  Šmarjá, ty sis teda se zubama vytrpěla! Držím palce, ať jsi spokojená a po finálním sundání se nepřestáváš usmívat 🙂 Já řešila zuby odmalička, nejdřív jsem měla klasické sundavací, pak zámečky (ale místo gumiček jsem je měla omotané kusem drátu, protože byla moje ortodontistka strašná :D). Ty technologie, co jsou teď, jsou mnohem šetrnější a určitě se to vyplatí. Díky rovnátkům jsem se naučila fakt pořádně čistit zuby a souhlasím s tím, že genetika je jedna věc, ale péče o zuby a dásně je ještě důležitější. Rovnátka mi ale “přinesla” právě ty záněty dásní a tím, jak se některé zuby musely celé otočit, jsou dneska v kořenech “povolnější”. Je to věda toto 😀 Tak ať se ti krásně směje! 🙂

 2. Georgie napsal:

  Já jsem nosila v dětství rovnátka na noc a pak mě vyděsili nabídkou trvalých s tím, že by mi museli vytrhnout 4 zuby a propadla by se mi pusa dovnitř, tak jsem odmítla. Nedávno jsem začala uvažovat, že ty zuby chci srovnat a právě tohle mě hodně láká. Takže teď jen čekám, ať my vyřežou všechny osmičky a pak hned letím na tu konzultaci ?

 3. Belejsi usmev napsal:

  Ahoj, dekuji za velmi prinosnou radu. Ta krasna zelezna rovnatka mam za sebou, probehlo to v puberte. Deti v te dobe dokazou byt pekne skodolibe 🙂 Ted se ale ve svych 33letech potykam se stejnym problemem jako ty. Mam jeden dotaz, jak na belejsi usmev? Dekuji a preji poklidne Vanoce ? Nada

  • Kristyna Dolejsova napsal:

   Ja pouzivam jen prirodni pasty se slabým obsahem jedlé sody, nebo černého uhlí :)) Ale doopravdy vybělit znatelně lze pouze u zubaře.

 4. Gabriela napsal:

  Klidně v 37, nemám neviditelné, jen klasiky, kovové, doufám, že do půlroku budou dole a toho rozhodnutí nikdy nebudu litovat…

 5. Rovnátka znova a ve 30-ti napsal:

  Ahoj, tak jsem zjistila, že mám stejný problém jak ty… Jenom rozdíl ten, že já si zuby odmítla brousit. Přední horní zuby mi narážejí na dolní a proto se mi pomalu ulamují. Proto jsem se rozhodla jít do rovnátek (znovu) protože jsem už jednou rovnátka měla, ale bohužel se mi to vrátilo zpět. Je mi 30 a řekla jsem si, že už do fixních rovnátek nejdu a tak jdu v září znova na rovnátka, ale tentokrát do neviditelných. Hodně se toho bojím a plánovala jsem ty peníze rozhodně do něčeho jiného než jsou rovnátka….bohužel 🙁 Tak snad po sundání rovnátek nebudu litovat. Děkuju za článek 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

so hot right now

hey there!

Jsem Christie,
Tvá největší fanynka!

Ne vždy jsem žila to, co dnes!
Z maloměsta, ustrašený holky, ponižování v práci uklízečky, dluhy a toxický vztah, až po zdravou sebedůvěru, cestování po světě, vlastní podnikání a naplněný život!

 Top episodes

 Top Epizody

příběh

Můj australský sen

příběh

Purpose Trip - výlet do hlubin srdce

příběh

Labyrint světa s ráj srdce

10 snadných způsobů,
jak do svého jídelníčku zařadit více zeleniny (bezbolestně)! 

Stáhni si zdarma svůj e-book, ve kterém najdeš 10 způsobů a tipů,
jak do svého jídelníčku dostat více zeleniny, a to snadno a bezbolestně
(a to je důležité, protože žvýkat pořád ledový salát baví přesně...  nikoho!) 

STÁHNOUT

e-book zdarma

Od nuly
k pěti porcím denně

Křestní jméno

E-mailová adresa

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno.
Magic Academy s.r.o. je společnost legálně chráněná ochrannou známkou. 

maGIC ACADEMY s.r.o. 

KONTAKT
ODPOVĚDNOST
GDPR
OBCHODNÍ PODMÍNKY 
DOMŮ

pošli mi zprávu >

@MAgicacademy_cz >

Už sleduješ můj Instagram?

@hellochristie >