Osobní

5 tipů na jarní úklid bytu, těla i duše

11. 4. 2019

Je tomu už pár dní, co na dveře zaťukalo jaro. Je to jedno z mých nejoblíbenějších ročních období… přestože jako alergik bych tohle období spíš měla proklínat. 🙂 Ale je to hezký. Vzduch zase jinak voní. Otepluje se, ráno začínají zpívat ptáci. Dny se prodlužují, všechno tak hezky kvete (bohužel:D), přichází období lásky (čti hormony […]

Travel the world on fifteen damn dollars
Why I don't believe in affiliate marketing
TEN THINGS I ALWAYS HAVE IN MY SUITCASE
Now Trending:
I'm KAte!

Put a short description here that explains the purpose of your blog and welcomes your readers. You could also link this to your About Page if you want to send people there.

hello,

Ready to Make Your Dreams Happen?

tell me more

Taiyaki occupy farm-to-table swag fashion axe four loko. Church-key palo santo selvage.

Je tomu už pár dní, co na dveře zaťukalo jaro. Je to jedno z mých nejoblíbenějších ročních období… přestože jako alergik bych tohle období spíš měla proklínat. 🙂 Ale je to hezký. Vzduch zase jinak voní. Otepluje se, ráno začínají zpívat ptáci. Dny se prodlužují, všechno tak hezky kvete (bohužel:D), přichází období lásky (čti hormony se bouří)… a všechno je takový nový.

A s tím pocitem něčeho nového často přichází i naše touha po očistě, detoxu, úklidu atd. Moje babička vždy na jaře dělá úklid domu, umývá okna, přesazuje kytky a vyklepává koberce. A tady je mých 5 TOP nápadů, jak si to jaro ještě víc zpříjemnit.

NESEDĚT DOMA NA PRDELI 😀

Teď je venku víc než kdy jindy čerstvý vzduch! Celé dny je nádherně, tak vyražme na prochajdu nebo brusle (na ty teda vyražte spíš vy, protože HELLO, MY SECRET: na bruslích neumím a moc se za to stydím. Jako malá jsem si na nich zlomila ruku a to trauma mě nikdy nepřešlo :D) Vstát na východ Slunce (pamatujete akci #ZasranníSluníčkáři?:D), udělat si výlet, vyrazit na kolo, cokoliv, jen nesedět doma! A pokud máte zájem, během května a června pořádám exklusivně pro 20 dívek Urban tréninky v Praze, kdy se jednou týdně sejdeme a zacvičíme si s vlastní vahou, zaběháme, použijeme lavičky, schody a parky, a společně se tak budeme hýbat na čerstvém vzduchu! Stay tunned!

PAPAT VITAMÍNKY

Zní to jako klišé, ale hej! Je nejlepší čas na zlepšení jídelníčku. Detoxům nefandím, ale odlehčená strava, více zeleniny, méně uměle zprocesovaných jídel a cukrů nám pomůže po zimě cítit se lépe. A co taková ranní jóga? Není nic lepšího než si hned po probuzení dát sklenici vody s citronem a pak 20 minut protahování a dýchání. Ona i ta poloha na zádech s rukama podél těla je fajn. 😀 K tomu patří i meditace. Udělat si pár minut denně jen pro sebe.

ULEHČIT ŠATNÍKU I PENĚŽENCE

Nedávno jsme o tom mluvili v rámci EKO výzvy. Určitě máte doma skříň plnou oblečení, které jste už několik sezón nenosili. Vyndejte všechno na hromadu a zkuste minimalismus & capsule wardrobe! Je to úžasná věc! Více informací jak na to se dozvíte v článku OBLÉKÁM MINIMALISMUS. Věci, které vyřadíte, můžete darovat charitám, organizacím, opravdu staré věci dát do recyklačních kontejnerů (nabízí například Ikea) nebo si je zkusit opravit, přešít a rozveselit korálky a nášivkami.

MOCI SE DOMA NADECHNOUT

Když se řekne: JARNÍ ÚKLID, jednou z prvních aktivit, které mě napadnou je úklid domácnosti. Moje situace je teď trochu tragickomická, kvůli stěhování a rekonstrukci, takže praní záclon mě úplně nečeká (žádný ještě nemám, takže sousedi na mě večer koukaj jak na celovečerák :D). Na co ale nedám už víc jak půl roku dopustit je VIVENSO AMPURO. Hledala jsem vysavač, a dostala jsem nabídku vyzkoušet si tento. Holky, já vím, že to zní šíleně, ale od té doby ho fakt nedám! Nikdy bych nevěřila, že tak ocením praktickou věc do domácnosti. Stal se z něj člen rodiny z několika důvodů:

  • Funguje na vodní bázi, veškerý prach tak nekončí v sáčcích a vzduchu, ale chytá se do vody.
  • Během vysávání se do vysavače nasává i vzduch a ten se filtruje přes vodu. Klima v místnostech se tak zlepšuje, je to jako vzduch po děšti!
  • Tyto dvě výhody z toho dělají nejlepšího pomocníka nejen na ekologický úklid, ale hlavně mi to moc pomohlo od alergií!
  • Nemluvím o tom, jakou má sílu a že vysaje i Vaši tchýni.
  • Do vysavače se mohou dát vonné esence, a když celý byt nevoní jako zmoklej pes, ale třeba jako eukalyptus, je to fakt moc příjemný.
  • Má i funkci mokrého vysávání (koberce, potahy, matrace)
  • Lze ho pořídit na splátky!

Veškeré informace najdete na www.promujdomov.cz

A nezapomeňte si pak dát do vázy tulipány :))

VĚNUJTE SE LÁSCE ♡

A to nejen k partnerovi, ale k životu. Jet společně na víkendový pobyt, pozvat kamarádku na výlet, pohlídat mladší sourozence a vzít je na dobrodružství, zorganizovat piknik s přáteli, vyvenčit sousedce psa, vrhnout se na zahradničení a vysázet si na balkon nebo zahradu nové květiny… prostě láska je všude, tak se objímejte, mazlete, milujte. 🙂

Krásné jaro!! Vaše Christie

+ show Comments

- Hide Comments

add a comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

so hot right now

hey there!

Jsem Christie,
Tvá největší fanynka!

Ne vždy jsem žila to, co dnes!
Z maloměsta, ustrašený holky, ponižování v práci uklízečky, dluhy a toxický vztah, až po zdravou sebedůvěru, cestování po světě, vlastní podnikání a naplněný život!

 Top episodes

 Top Epizody

příběh

Můj australský sen

příběh

Purpose Trip - výlet do hlubin srdce

příběh

Labyrint světa s ráj srdce

10 snadných způsobů,
jak do svého jídelníčku zařadit více zeleniny (bezbolestně)! 

Stáhni si zdarma svůj e-book, ve kterém najdeš 10 způsobů a tipů,
jak do svého jídelníčku dostat více zeleniny, a to snadno a bezbolestně
(a to je důležité, protože žvýkat pořád ledový salát baví přesně...  nikoho!) 

STÁHNOUT

e-book zdarma

Od nuly
k pěti porcím denně

Křestní jméno

E-mailová adresa

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno.
Magic Academy s.r.o. je společnost legálně chráněná ochrannou známkou. 

maGIC ACADEMY s.r.o. 

KONTAKT
ODPOVĚDNOST
GDPR
OBCHODNÍ PODMÍNKY 
DOMŮ

pošli mi zprávu >

@MAgicacademy_cz >

Už sleduješ můj Instagram?

@hellochristie >