Osobní

Kolik utratíš za dva týdny surfování na Sri Lance?

24. 3. 2019

Vybrat si místo dovolené je jednoduché. Máte nějakou představu, kterou si chcete naplnit. Moře, teplo, válení se na pláži, palmy, 5 hvězdičkový hotel a doprava letadlem? Nebo zimu, lyžování a chatu v horách a van plný světýlek? Vzít si průvodce, poznávat město, ochutnávat místní speciality, chodit po památkách? Nebo se sbalit do krosny, vzít stan […]

Travel the world on fifteen damn dollars
Why I don't believe in affiliate marketing
TEN THINGS I ALWAYS HAVE IN MY SUITCASE
Now Trending:
I'm KAte!

Put a short description here that explains the purpose of your blog and welcomes your readers. You could also link this to your About Page if you want to send people there.

hello,

Ready to Make Your Dreams Happen?

tell me more

Taiyaki occupy farm-to-table swag fashion axe four loko. Church-key palo santo selvage.

Vybrat si místo dovolené je jednoduché. Máte nějakou představu, kterou si chcete naplnit. Moře, teplo, válení se na pláži, palmy, 5 hvězdičkový hotel a doprava letadlem? Nebo zimu, lyžování a chatu v horách a van plný světýlek? Vzít si průvodce, poznávat město, ochutnávat místní speciality, chodit po památkách? Nebo se sbalit do krosny, vzít stan a karimatku, a jet stopem, na vlastní pěst prozkoumat neznámý terén?

Já jsem toužila po teple, aktivní dovolené, místě, kde se zase začnu pořádně hýbat. Chtěla jsem čerstvé ovoce, jógu, fajn lidi, a hlavně, konečně se naučit surfovat. Výběr místa v březnu proto není tak těžký. Všichni jezdí do Asie, nejčastěji na Bali. Já jsem Bali dost přesycená. Byla jsem tak dvakrát, jezdí tam všichni a přestože byly obě dovolené nádherné, nikdy jsem si Bali vibes úplně nezamilovala. Napadla mě tedy Srí Lanka. Měla všechny požadavky, a nikdy jsem tam nebyla! Takže jak jsem psala, vybrat si místo bylo jednoduché. Práce začíná ve chvíli, kdy řešíme: KOLIK to bude stát? A JAK si na to ušetřím?

Tohle jsou jedny z nejčastějších otázek, které ohledně cestování dostávám. Kde na to bereš? Články na tohle téma najdete v rubrice Vzdělání & Seberozvoj, a začít můžete třeba článkem: The One Reason Young People Can’t Save money. Nechte mě proto rozbít tuhle bublinu a být totálně transparentní ohledně toho, kolik taková dovolená stojí.

Zpáteční letenka Praha – Colombo: 14 267 Kč

Víza: 820 Kč (36 USD)

Cestovní pojištění na 9 dní: 664 Kč

Taxi z letiště a zpět: 1000 Kč

Balíček od surf tripu: 8900 Kč *

Kapesné na útratu: 3000 Kč

___________

CELKEM MĚ 9 DNÍ NA SRÍ LANCE STÁLO: 22 751 Kč

*obsahuje: – 7 nocí ubytování se snídaní v dvoulůžkových pokojích s koupelnou
– tři surfové lekce a zapůjčení vybavení po zbytek kurzu
– video coaching, video analýza, photoshooting
– guiding instruktora mimo přímou výuku
– surfová přednáška
– transport na okolní pláže dle potřeby
– ayurvédská masáž
– 2 společné večeře
– 1 výlet po okolí
– dobrovolný program dalších výletů a aktivit
-fotografie ze surfování

** Na konci, když jsem měla platit za celý pobyt, tak jsem jako dárek dostala od Surf Tripu slevu na lekce surfování, jógy a ubytování. (MOC DĚKUJI, moc jste mě tím potěšili! :)) Proto je finální cena o něco nižší, než by byla celková cena. Ta by jinak byla 28 651 Kč. Stejně tak ale počítejte, že pokud byste letěli vy, můžete například najít akční, mnohem levnější letenku. Když pojedete v partě lidí, posharujete si cenu za taxi atp. Já tam taky zůstávala jen 9 dní, což je dost málo, a proto doporučuji třeba 2-3 týdny. Můžete si pak koupit jen ubytování od 250 Kč na noc a půjčit surf za 270 Kč na den. Jídlo je tam neskutečně levné, běžně jsem jedla za 36 Kč za obří talíř jídla. Takže pak se lehce stane, že 3 týdny tam vyjdou třeba na 30 tisíc, a to už takový rozdíl není. 🙂 A teď některé praktické Q&A’s.

KDE PŘESNĚ JSEM BYLA?

Přilétla jsem na letiště do Colomba. Odtud jsem jela asi 3 hodiny autem do S. K. Town, Matara Maddewatta. Byla jsem ubytovaná s Sea You House a jela jsem přes http://www.surf-trip.cz/.

NEBÁLA SES JET SAMA?

Na surf trip bych se sama nebála. Hned tam potkáte spoustu skvělých lidí co jsou doslova na stejný vlně. 🙂 Cestovat po Srí Lance bych si sama asi netroufla, ale to proto, že jsem asi ovlivněná tím, jak mě okradli na Bali, a to jsem byla s kamarádkou. Tady jsem ale věděla, že tam na mě čeká kamarád. :))

JAK SIS TO ZAŘÍDILA?

Na Google jsem zadala do vyhledávače SURF CAMP, a našla několik webů. Nejvíc mě zaujal SURF TRIP, protože měl nejhezčí webovky, nejvíc destinací, pobytů a aktivit. Napsala jsem jim, jestli bych mohla přijet v jiném termínu, než nabízeli na webu. Moc mi pomohli, termín přizpůsobili, navrhli lekce jógy i surfu. Koupila jsem si letenku, víza online a cestovní pojištění. Pojištění jsem si našla na TOP POJIŠTĚNÍ a turistická víza získáte zde: VISA . Za pobyt, snídaně, výlety a aktivity jsem platila přímo tam, na konci pobytu.

JAK JE TO TAM S DIVOKOU ZVĚŘÍ?

Jsou tam varani, opice, krokodýli, kobry, štíři, divocí psi, ještěrky… a nejroztomilejší koťata na světě :))

JAK JSI ULOVILA LETENKY, A MÁŠ NĚJAKÝ TIP, KDE JSOU NEJLEVNĚJŠÍ?

Hledala jsem je dost na poslední chvíli, ale já hledám jen a pouze na Skyscanner.cz. Člověk si s tím jen musí hrát, hledat různá data, levnější kombinace, nebo nechat kolonku KAM prázdnou, a ono to ukáže nejlevnější destinace v okolí.

JAKÉ JSOU TAM CENY A KVALITA JÍDLA?

Jídlo je neskutečně levné. Z trhů jsem si odnesla batoh narvaný ovocem za 120 Kč. K obědu nebo večeři jsem v průměrné restauraci dostala nálož jídla do 50 Kč. Snažila jsem se jen vyhýbat masu a také street food. Znáte to, nikdo nechce strávit dovolenou na záchodě. 😀 Ale ovoce, jídlo v restauraci a HLAVNĚ čerstvé ryby, oh my! Úžasný, čerstvý, mňam!

CO KDYŽ NEUMÍM ANGLICKY?

Neboj, oni taky ne! 😀 Ne vážně, Na Srí Lance mají všichni základní, jednoduchou angličtinu. Navíc, pokud bys chtěl/a jet na surf trip, jsou to všechno Češi a Slováci, takže se vším poradí a pomůžou. A věř mi, domluvíš se rukama nohama. Vždycky! 🙂

CO SURFOVÁNÍ? BYLO TO TĚŽKÉ?

Za mě osobně, ano. Je to hrozně těžký. Ale poprvé v životě jsem měla pocit, že je to i nádherný!! Trvalo mi dvě lekce, než jsem se na to postavila, a další dvě, než jsem byla schopná tak nějak křečovitě pár vteřin stát a jet na pěně. 😀 Ale už se nemůžu dočkat, až se tam vrátím, a budu si to zkoušet! Pojeďte se mnooou! :))

MĚLA JSI NĚJAKÉ OČKOVÁNÍ?

Jen naše základní, tetanovku, žloutenku A+B a břišní tyfus. Nic dalšího není povinné.

Pokud by Vás ještě něco zajímalo, napiště mi to do komentářů, nebo najdete fotky a videa a ještě pár dalších odpovědí na mém Instagramu. Doufám, že se na nějakém surf tripu brzy potkáme! :))

Zatím ahoj, Christie 🙂

+ show Comments

- Hide Comments

add a comment

  1. Primadonna Girl napsal:

    Jé já četla “očekávání” místo “očkování” a ta tetanovka a žloutenka mě dost zmátly 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

so hot right now

hey there!

Jsem Christie,
Tvá největší fanynka!

Ne vždy jsem žila to, co dnes!
Z maloměsta, ustrašený holky, ponižování v práci uklízečky, dluhy a toxický vztah, až po zdravou sebedůvěru, cestování po světě, vlastní podnikání a naplněný život!

 Top episodes

 Top Epizody

příběh

Můj australský sen

příběh

Purpose Trip - výlet do hlubin srdce

příběh

Labyrint světa s ráj srdce

10 snadných způsobů,
jak do svého jídelníčku zařadit více zeleniny (bezbolestně)! 

Stáhni si zdarma svůj e-book, ve kterém najdeš 10 způsobů a tipů,
jak do svého jídelníčku dostat více zeleniny, a to snadno a bezbolestně
(a to je důležité, protože žvýkat pořád ledový salát baví přesně...  nikoho!) 

STÁHNOUT

e-book zdarma

Od nuly
k pěti porcím denně

Křestní jméno

E-mailová adresa

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno.
Magic Academy s.r.o. je společnost legálně chráněná ochrannou známkou. 

maGIC ACADEMY s.r.o. 

KONTAKT
ODPOVĚDNOST
GDPR
OBCHODNÍ PODMÍNKY 
DOMŮ

pošli mi zprávu >

@MAgicacademy_cz >

Už sleduješ můj Instagram?

@hellochristie >