Osobní

Jak mi Sri Lanka otevřela oči

8. 3. 2019

Před měsícem jsem měla asi to nejnáročnější PMS v životě. Pravda je, že jsem docela lucky girl a tohle mě kromě bolestí břicha moc netrápí. A taky jsem trochu protivná, mám děsný vlasy a jsem vždycky nějaká děsně tlustá… 😀 Anyway… tohle bylo jiný. Nevím, jaký erupce to byly na Slunci, ale chtělo se mi […]

Travel the world on fifteen damn dollars
Why I don't believe in affiliate marketing
TEN THINGS I ALWAYS HAVE IN MY SUITCASE
Now Trending:
I'm KAte!

Put a short description here that explains the purpose of your blog and welcomes your readers. You could also link this to your About Page if you want to send people there.

hello,

Ready to Make Your Dreams Happen?

tell me more

Taiyaki occupy farm-to-table swag fashion axe four loko. Church-key palo santo selvage.

Před měsícem jsem měla asi to nejnáročnější PMS v životě. Pravda je, že jsem docela lucky girl a tohle mě kromě bolestí břicha moc netrápí. A taky jsem trochu protivná, mám děsný vlasy a jsem vždycky nějaká děsně tlustá… 😀 Anyway… tohle bylo jiný. Nevím, jaký erupce to byly na Slunci, ale chtělo se mi jenom brečet, bylo mi fyzicky hodně špatně, cítila jsem se naprosto osamělá a zároveň jsem se sama sobě příšerně smála. A v tom návalu hormonů jsem si začala číst všechny ty motivační rady, jak si mám udělat vanu, zapálit svíčku, koupit tuhle epickou knihu a nebo taky tamtu. Jenže mně se nechtělo číst.

Když se necítím dobře nebo je mi smutno, cestuju. Pomáhá mi to rozšířit si obzory a dívat se na svoje malicherný problémy z mnohem větší dálky. A tak jsem s hysterickým pláčem a vínem v ruce bouchla letenku na Srí Lanku. Přišlo mi to v tu chvíli jako naprosto úžasný nápad. Kdepak, bylo to víc… bylo to LOGICKÉ. Naučit se surfovat a jet na yoga retreat pro mě vždycky byl takovej malej sen. Žila jsem pět let v Austrálii, ale surfovat jsem nikdy nedokázala. Buď jsem neměla instruktora, byly děsný vlny, nebo jsem se zrasila hned na začátku, modřiny, krev, plavky v háji… a já to prostě vzdala. Ale pořád mi to znělo v hlavě a věděla jsem, že TOHLE by mě fakt bavilo. A jóga, no to je samozřejmě láska! Exceluju hlavně v tý pozici na zádech s rukama podél těla.

PMS odeznělo, a najednou to tak logicky nevypadalo. Měla jsem před sebou nejen stěhování z Brna do Prahy, ale taky výzvu, a to letět den po stěhování sama na Srí Lanku. Vybrala jsem si http://www.surf-trip.cz/ a jejich Sea You House. A OH MY GOOD! Nemohla jsem si vybrat lépe. Všichni jsou tam tak úžasní! Ne, fakt jim nelezu do zadku, to byste museli zažít. Pomohli mi přizpůsobit termín ubytování, poradili s výběrem balíčku, doporučili výlety a akce, vařili úžasný snídaně … nemůžu si na nic stěžovat. Od vyzvednutí na letišti a transferu do Sea You Housu až do posledního čerstvýho kokosu, ten zážitek byl naprosto epický.

Tenhle článek píšu na cestě z letiště zpět domů. A můžu jednoduše zavřít oči a vrátit se zpátky na pláž, do moře, cítím teplý slaný vzduch, za mnou vysoké palmy, přede mnou západ Slunce a já… se tam motám v tý pračce s růžovým surfem Roxy a snažím se říkat si surfařka.

Proč jet na surf trip?

Pokud chcete vypnout hlavu, zapomenout na starosti, opálit se, procházet se po plážích, protáhnout si tělo a zapotit se při józe, dát si večeři a vodní dýmku na pláži… můžete jet kamkoliv. Pokud ale chcete taky cestovat i jíst levně a zdravě, a naučit se (DOOPRAVDY) surfovat, jedno z nejlepších míst bude právě Srí Lanka. Říkám to jako člověk, který procestoval spoustu míst, a chvílemi ho to začalo až nudit. Ale Srí Lanka měla opravdu atmosféru. I proto doporučuju SURF-TRIP.CZ, protože já jsem v podstatě celý týden zůstala jen na tomto jednom místě. A přesto jsem toho spoustu zažila.

Co se týče informací o letenkách, cenách jídla, jak jsem letěla, jaké aktivity tu byly, výlety atd., všechno mám u sebe na Instagramu v highlightech Srí Lanka: https://www.instagram.com/zanormalniholky/.

Pokud se Vám to ale nechce hledat, brzy vám sem ještě hodím článek s kompletními informacemi o mém výletu. A taky to vypadá, že se tam budu brzy vracet, takže toho víc vyzjistím 🙂

Jak mi Srí Lanka otevřela oči?

Než jsem na Srí Lanku letěla, necítila jsem se celkově fajn. Hodně nevyrovnaná, náladová, já nevím… na facku no! Nebylo mi dobře sama se sebou, a postupně jsem zjišťovala, že ani s někým, s kým jsem trávila čas. Asi i proto jsem se rozhodla odjet si vyčistit hlavu. Na Srí Lance jsem se opravdu pořádně vyspala, odpočinula si, začala se zase hýbat, surfovat… a když jsem tam jeden večer stála na pláži a koukala jsem do dálky, věděla jsem, že ve svém životě musím udělat změny. Krátce po příletu domů jsem začala mít velké bolesti v zádech. Takové, že jsem z nevolnosti usnula a po probuzení jsem se nemohla hnout. Neberu ani Ibalgin na velké bolesti čehokoliv, ale tento večer jsem si zavolala záchranku. Po několika dnech v bolestech, třech diagnózách, dalšímu odvozu sanitkou a následné hospitalizaci se zjistilo, že mám ledvinový kámen, který ucpal močovod, ten natekl, mám sníženou funkci ledvin, tak nemohu na malou, a musím na operaci.

A tak se stalo, že jsem díky tomu a vašim zprávám a radám zjistila, že ledviny jsou orgány spojené se vztahy. Takže ano, měla bych víc pít, ale taky bych měla vyřešit to, co mě dlouho trápí. A tak jsem to vyřešila… ano, prostě jsem ukončila něco, co mi dlouho bránilo být doopravdy šťastná. A víte jak to je… jakmile pustíme něco, co křečovitě držíme, uleví se nám, a přijde něco milionkrát lepšího … 🙂

Proč byste tam měli jet taky?

Protože jsou to přesně ty typy zájezdů, kde poznáte lidi, kteří vám třeba změní život. Jedna kočena, se kterou jsem se učila surfovat, je holka, která dělá rentgeny v Motole, kam mě po příletu převezli. Lenička s Oťas, kteří vlastní Sea You House a řídí http://www.surf-trip.cz/, jsou dlouholetí přátelé s klukem, kterého jsem poznala před půl rokem, a náhodou jsme se tu potkali. Život je prostě jedna velká legrace, všechno je propojený se vším a já tyhle příběhy naprosto miluju.

Měli byste jet, abyste zažili ten pocit! Já vám ho tady můžu popisovat horem dolem, ale dokud nebudete držet v ruce prkno třikrát větší, než jste vy a nesjedete první vlnu, nevypotíte duši na polední józe a neochutnáte Egg Kottu, nepochopíte to.

Než vám sepíšu celkovou cenu tripu a vše důležité, určitě vás zajímá, na kolik to zhruba vyšlo. Platila jsem zpáteční letenku s Qatarem, 14 tisíc Kč, a týden na Surf Tripu stojí 8990 Kč sakum prdum :)) Veškeré info najdete zde: http://www.surf-trip.cz/destinace/surf_trip_sri_lanka/.

Pokud už to nestihnete v sezóně na Srí Lanku, nebojte se. Mají spoustu tripů i po Evropě. Uvidíme se třeba ve Španělsku? 🙂

+ show Comments

- Hide Comments

add a comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

so hot right now

hey there!

Jsem Christie,
Tvá největší fanynka!

Ne vždy jsem žila to, co dnes!
Z maloměsta, ustrašený holky, ponižování v práci uklízečky, dluhy a toxický vztah, až po zdravou sebedůvěru, cestování po světě, vlastní podnikání a naplněný život!

 Top episodes

 Top Epizody

příběh

Můj australský sen

příběh

Purpose Trip - výlet do hlubin srdce

příběh

Labyrint světa s ráj srdce

10 snadných způsobů,
jak do svého jídelníčku zařadit více zeleniny (bezbolestně)! 

Stáhni si zdarma svůj e-book, ve kterém najdeš 10 způsobů a tipů,
jak do svého jídelníčku dostat více zeleniny, a to snadno a bezbolestně
(a to je důležité, protože žvýkat pořád ledový salát baví přesně...  nikoho!) 

STÁHNOUT

e-book zdarma

Od nuly
k pěti porcím denně

Křestní jméno

E-mailová adresa

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno.
Magic Academy s.r.o. je společnost legálně chráněná ochrannou známkou. 

maGIC ACADEMY s.r.o. 

KONTAKT
ODPOVĚDNOST
GDPR
OBCHODNÍ PODMÍNKY 
DOMŮ

pošli mi zprávu >

@MAgicacademy_cz >

Už sleduješ můj Instagram?

@hellochristie >