Zdraví

My dear acne – #2 léčba pleti zvenku: GREEN PEELING

23. 3. 2018

Konečně jsem jakž takž dostěhovala, a tak jsem tu s druhým článek ze série MY DEAR ACNE. Pokud jste nečetli ten první, odkaz JE ZDE.  Najdete tam všechny informace potřebné k tomu, abyste zjisitili, jestli má cenu číst dál a jestli jsou tyto články právě pro vás. Forem akné je totiž nespočet, je to běh na […]

Travel the world on fifteen damn dollars
Why I don't believe in affiliate marketing
TEN THINGS I ALWAYS HAVE IN MY SUITCASE
Now Trending:
I'm KAte!

Put a short description here that explains the purpose of your blog and welcomes your readers. You could also link this to your About Page if you want to send people there.

hello,

Ready to Make Your Dreams Happen?

tell me more

Taiyaki occupy farm-to-table swag fashion axe four loko. Church-key palo santo selvage.

Konečně jsem jakž takž dostěhovala, a tak jsem tu s druhým článek ze série MY DEAR ACNE. Pokud jste nečetli ten první, odkaz JE ZDE.  Najdete tam všechny informace potřebné k tomu, abyste zjisitili, jestli má cenu číst dál a jestli jsou tyto články právě pro vás. Forem akné je totiž nespočet, je to běh na dlouhou trať a já tu popisuji svůj příběh a své metody, které nemusí pomoci každému. Možná se v tom ale najdete, všimnete si podobností, příčin a míst výskytu. Pak by to k něčemu být mohlo. 🙂

V tom pilotním článku se dozvíte o akné, které jsem dlouho řešila a stále řeším já, fotografie (nic moc k obědu, varuju rovnou) a způsoby, jakým se teď moje pleť konečně po více než 3 letech výrazně zahojila.

V rychlosti zopakuji, jaké způsoby jsem k léčbě zvolila já. Vzala jsem to komplexně, pomalu, ale důkladně.

ZVENKU: Očista hloubkovým bylinným peelingem. O tom budu psát právě dnes.

ZEVNITŘ: Bioresonance a tradiční čínská medicína. Nyní mám na zádech čip, který mi detoxikuje tělo, a zároveň piju bylinné čaje na míru a chodím na akupunkturu. Doporučuji si počkat na recenzi, než se vrhnete pod ruce někomu, kdo vám zapíchne jehlu do blány mezi prstama na nohou. Not kidding.

DUŠE: Psychoterapie. Ať se to zdá jakkoliv bláznivé, já 100% věřím, že většina našich zdravotních problémů je odrazem toho, co se děje v naší duši a to jsem se rozhodla uzdravit jako první. Kdo četl mou knihu BEZ FILTRU (odkaz zde), chápe to.

Tak jdeme na to.

Věděla jsem, že můj problém je hlavně uvnitř. Že se v mém těle děje něco, co způsobuje tvorbu hlubokých cyst a zánětů. Proto jsem se rozhodla pro další alternativní metody, ale o tom příště. Zvolila jsem i metodu očištění pleti zvenku, protože jsem věděla, že má kůže je poničená, hrbolkatá, taková pobledlá, neživá, smutná, hodně ucpaných pórů… a chtěla jsem ji prostě důkladně pročistit a oživit.

Peelingů je mnoho a slyšela jsem o variantě chemický peeling. Viděla jsem pak ale scénu ze Sexu ve městě, kdy Samantha přijde po tomto zákroku na party a vypadá jako by jí slezla kůže. 😀 Viděli jste to?  Scary scéna. 😀 Prošla jsem si pár recenzí a okamžitě to v sobě zamítla. Já chemii vůbec nemusím, a ještě v tak drastické formě. Pak mi ale jedna milá slečna Evina na Instagramu poradila tzv. Green Peeling, který vlastně funguje na stejném principu jako chemický, ale všechno jsou to bylinky, které se dostanou hluboko do několika vrstev kůže, kde záněty zahojí. Poslala mi své fotky před a po a slibovala, že jestli to nepomůže, tak mi to snad i zaplatí. 😀 Musela jsem se smát, že je tak přesvědčena výsledkem, a tak jsem se tedy na Green Peeling objednala. A abych na to nebyla sama, vzala jsem s sebou ještě kamarádku Vendulku Jirmannovou, která s pletí také zápasí. S ní brzy natočíme video, ale tady je alespoň její fotografie před a po nasazení Green Peelingu a také bioresonance (o tom příště), rozdíl během cca 6 týdnů.

Šly jsme do salonu Silhouette v centru Prahy, kde Green Peeling dělá paní Kovář. Místnost, kde se ošetření pleti provádí je malinká, čistá a moc hezky udělaná. Paní Kovář je naprosto zlatá, moc hodná a přátelská. Navíc velmi profesionální. Narovinu nám řeka, jak na tom naše pleť je (špatně :D) a co by doporučila. Já mám pleť silnější (to asi ty buclatý tváře 😀 ) a měla jsem méně otevřených zánětů, takže jsem byla hned objednaná na velký peeling, tzn. 10 minutový. Vendulka má pleť jemnější, citlivější a měla ji více podrážděnou od mrazů, takže paní Kovář navrhla zákrok jen 3 minutový.

Pokud o Green Peelingu chcete vědět víc, včetně CENÍKU a VIDEÍ, o čem tento biologický peeling je, klikněte zde. 

Níže Vám už ukážu fotky a popíšu svůj osobní zážitek. A bude to bolet…

Probíhá to následovně: uvelebíte se na křeslo, paní Kovář vám pleť očistí od makeupu a nečistot… obličej nahřeje horkým vlhkým ručníkem… no a pak pod lampou začne nípat. Ještě teď mám husinu, ale třeba velké záněty mi propichovla mini jehličkou, aby je vyčistila. Když je pleť čistá, jde se na peeling. Je to klasický peeling, takový nazelenalý krém s mini zrníčky bylinek. A pak to začne:

1-3 minuty: Je to příjemný, klasickej peeling, no stress. 

4. minuta: Začíná to bejt trochu citlivý. Nic náročnýho. 

5. minuta: Oukej, tady už se mi to přestává líbit.

6. minuta: Tak to nedám, začíná to fakt bolet!

7. minuta: Jak dlouho ještě? Začínám se potit a zhluboka dýchat.

8. minuta: At už to skončí! Mám pocit, že mi někdo šmirgl papírem přejíždí po xichtě! 

9. minuta: Bolestí se mi kroutí prsty na nohou. Zrychleně dýchám a paní Kovář říká, že už to bude. 

10 minuta: Nejdelší minuta mýho života. Bude porod taky tak bolet? Určitě mi slezla všechna kůže. Help! 

Hele, narovinu. Jsem cíťa. Vím to. Ale nebudu vám lhát.

Bolí to jako kráva!

Poté mi paní Kovář obličej zchladila maskou, nechala relaxovat (vydýchat to), pak vše setřela, namazala ošetřujícím bylinným krémem a bylo to.

Následující dva dny jsem se nemohla ani usmát. Celý obličej jsem cítila jako bych v něm měla miliardu malých jehliček. Když jsem se šálou dotkla obličeje, lítaly ze mě sprostý slova. Jedla jsem jako mimino. Každý večer a ráno jsem si obličej musela vyčistit speciální vodičkou a namazat BB krémem značky Dr. Schrammek, i v noci, aby se otevřená pleť ochránila před nečistotami. Na obličej se mi nesměla dostat voda. No a pak, den třetí po zákroku, se kůže začala brutálně stahovat. Když jsem si prstem do tváře udělala ďolík, zůstal tam. Byla jsem jako 250 letá paní.

A pak přišlo velké finále: začala jsem se loupat. Ale ne že vám třeba po dovolený sloupne kousek spálenýho čela. Začala jsem se loupat tak, že si ke mě v tramvaji nikdo nechtěl sednout. Skoro i můj pes se mě bál. A nesměla jsem se pleti ani dotknout. Myslela jsem, že se mi obličej prostě rozdrolí.

A den 5. po zákroku jsem šla na sundání kůže. Takže přišel další peeling, ale už jemný a nežný. Následovalo nějaké to nípání, který já teda z duše nesnáším, ale asi to musí bejt (jakože třeba nípání nosu?? Bože proč! To je taková bolest a těch slz!!). Nakonec se celá pleť ošetřila takovým divným ozonovým přístorejem, který má zacelit záněty, a to je jako bych do obličeje dostávala slabounké proudy elektřiny.

A výsledek? Po týdnu jsem měla asi tak o 300% lepší pleť. Nekecám.

Vláčnou, jemnou, všechny záněty se zahojily.

Pak jsem šla na tento peeling ještě jednou, pouze na 4 minutový a říkala jsem si, že budu v pohodě. Jenže PMS hit me hard, a jak je ženská celá taková přecitlivělá, zažívala jsem hrůzu už při dvou minutách, až jsem se nakonec rozbrečela. Ale ne, že by to taaak bolelo, ale protože v tom stavu jsem začala řvát, proooč zrovna já musím takhle trpět. Znáte to. Drama queen no. 😀

Takže suma sumárum:

Bolí to. Hodně. Ale pomáhá to. Ještě víc. Nevyřeší mi to důvod, proč se mi akné děje, na to ale budou jiné metody a články, nicméně to pleti neskutečně pomohlo zbavit se starých buněk, oživilo ji, no omládla jsem o 223 let, co si budem. Možná budu i nesmrtelná. Ne ale vážně.

Green Peeling i přes všechnu tu bolest 100% doporučuju.

Je to drahé, ale paní Kovář byla tak skvělá, že věděla, že pro někoho ten peeling fakt není, a umí odhadnout, co je pro člověka správné množství. Jestli bych tam šla znovu? Ano, i přes tu bolest, protože jsem takhle hezkou a zdravou pleť neměla přes 3 roky. A tady nějaké fotky ze samotné procedury:

S makeupem, těsně před procedurou

Během Green Peelingu

Po Green Peelingu

Po Green Peelingu, chladící masce a aplikaci BB creamu

Když jsem se začala loupat…

Do fáze, kdy jsem byla nejvíc sexy ever IN MY LIFE 😀

V den “sundání” staré pleti, to jsem byla děsně nadšená, jak budu krásná!

Jenže pod tou starou kůží jsou ty boláky a záněty. Takže zklamání největší 🙁

Ale dostala jsem hojivou bylinnou masku… (jako byla jsem nasraná, ne že ne)

A po 2 dnech se moje pleť uklidnila a naprosto vyčistila!!!

Výsledek po týdnu bez makeupu:

Pro porovnání s tím, co jsem měla před rokem.

Nuže… pokud máte zkušenosti s Green Peelingem, nebo nějaké otázky, prosím do komentu. Já osobně tam zajdu zase, třeba i kdyby jednou za půl roku na ten malý peeling, na takový ten refresh obličeje 🙂 Snad Vám to trochu pomůže nebo alespoň rozšíří obzory. Příští článek bude o bioresonanci a tradiční čínské medicíne, kam chodím, co se tam děje, kolik to stojí, jak to funguje a hlavně: jak mi to pomáhá nebo nepomáhá :))

 

Mějte se bááájo, Vaše Christie

+ show Comments

- Hide Comments

add a comment

 1. Julie Grbavčicová napsal:

  Proč jsi zavrhla chemický peeling? Je v něčem škodlivý?

  • Kristyna Dolejsova napsal:

   Upřímně proto, že je to prostě chemie. Vybíjet z těla chemii chemií mi přišlo moc krutý. 😀 A taky jsem slyšela názory holek, které se shodovali na tom, že vrstva kůže se ztenčuje jak se často narušuje, je o to cilivější a náchylnější k různým problémům. A vzhledem k tomu, že já pleť citlivou už mám… no, byla to spíš nějaká intuice. Ale jsou i lidé, co si to moc chválí, i když uznávají že bolest je obrovská.

 2. Z napsal:

  DD, chodím chemický peeling do ÚVN na oddělení Kosmetická péče. Není to žádná drastická chemie. Paní doktorka je velmi zkušená. Jedná se o ošetření ovocnou kyselinou ( u mě používá tu z cukrové třtiny). Vůbec mi nic nenípá! Pokud tam mám cystu, a je to k tomu, tak mi jí jen vyčistí pomocí jehličky ( druhý den už je “po ní” ). Ano pálí to ale dá se to vydržet. NENÍ to hrozné!!! Vidím, jak mi mizí ta ošklivá hrbolkatá a zjizvená vrchní vrstva. Rozšířené póry se mi zmenšují. Před i po používám dermokosmetiku doporučenou paní doktorkou. Lidi okolo mne si všimají a pleť mi chválí z čehož mám radost. Ano je to i psychikou. Taky s ní bojuji ale už se mi blýská na lepší časy, pěkně vidím, jak se to na pleti odráží, lepší!

 3. Jana napsal:

  Ahojky,
  v první řadě děkuji za skvělý článek, mám za sebou první akupunkturu, 8 měsíců po vysazení HA je moje pleť jako rozkvetlá louka v rozpuku, brada, dekolt, prsa i první třetina zad je osypaná krupičkou, boláky se mi nejvíce tvoří na čelisti a bradě. Doktoři, kožní ani dermatologie samozřejmě příčinu problému ignorují. Mám za sebou výsledky z krve, kde mi přišli na zvýšenou hodnotu jaterních enzymů (myslím, že to může spolu souviset). Přešla jsem na přírodní kosmetiku, pleť ničím nezatěžuji, stravuji se zdravěji a stres nepociťuji. Bohužel zatím žádné zlepšení. Chtěla bych se Tě prosím zeptat jak často je nutné green peel podstoupit? Mám počítat, že mě první sezení vyjde na cca 5-6tis? A v druhé řadě mě zajímá čip, který máš na zádech, kde jsi na něm byla a jakým způsobem je zavedený.
  Děkuji moc za odpověď ?

 4. Darina napsal:

  Ahoj Kristý,
  Děkuji Ti za super článek. Bohužel jsem stejný “případ”, akorát jsem nebyla tak silná, jako ty a po roce od vysazení HA, akné na obličeji (který sice bolí jako čert, ale to bych i přežila), mentruaci prakticky nepřetržitě, deprese, nálady a hlavně akné na zádech, díky kterýmu jsem si ani nemohla vzít podprsenku a opřít se o židli, aniž bych pak neměla trička o krve a ta bolest, fuj! Jsem to prostě vzdala a začala ji brát znovu 🙁 Chtěla bych ji vysadit i z důvodu, že stejně jednou přeci budu chtít mít děti a jinak to nepůjde, ale nevím.. skoro si říkám, jestli to není nad moje síly..

 5. Martina napsal:

  Ahoj,
  chtěla bych se tě zeptat, zda se ti to akné na bradě po nějakém čase zase nevrátilo? Absolvoval jsem týden v nemocnici s unna pastou na obličeji (je to v podstatě úplně to stejné jako green peeling), ale tak po pul roce se mi akné vytváří znovu. Krásně se pleť sloupla a ty záněty to opravdu vytáhne, ale ne navždy. Je mi jasné, že to má příčinu hormonální. Mám úplně to stejné jako ty (hluboké podkožní boule a zanícené pupínky v oblasti brady). Po vysazení HA se mi to tak 2 roky motá na obličeji. Muži říct, že mi žádné krémy nepomohli. Teď zkouším aplikovat progesteronový krém, abych si hladinu hormonů zase dorovnala. Nemáš s tím zkušenost? Jinak moc ti držím palce. O biorezonanci bych uvažovala, kdyby ani ten progesteronový krém nezabral. Měj se krásně! Martina

  • Kristyna Dolejsova napsal:

   Ahoj Marti 🙂 Kočko, green peel rozhodně nezabrání tomu, aby se hormonální akné tvořilo dál, to se musí vyřešit zevnitř. I proto chodím na bioresonanci a akupunkturu, aby se pleť srovnala. Ta bioresonance ale fakt pomáhá 🙂

 6. Majda napsal:

  Ahoj, mohla bych se zeptat, jestli ti green peel zabral i na hluboké jizvy po akné?

  • Kristyna Dolejsova napsal:

   Ahoj 🙂 Já úplně hluboké jizvy nemám, ale věřím, že po nějakém čase by na to určitě greenpeel efekt měl. Pleť se přece jen silně obnovuje, ale člověk tam nesmí chodit dvakrát měsíčně 🙂 Mně to pomohlo rozhodně s fialovými fleky co jsem měla. 🙂

 7. Jana napsal:

  Ahoj, na kolik te prosím tato procedura vyšla celkově? Moc se v tom ceníku nevyznám:) Děkuji, Janca

 8. Gabi napsal:

  Skvělý článek, díky za něj! 🙂 Řeším teď vlastně stejnou záležitost. 🙁 Už mi není 20, ale akné mám stále jako puberťák – fakt SUPER! Přemýšlela jsem chvíli o chemickém peelingu, ale po přečtení věty z článku “Bolí to jako kráva!” mám jasno. 😀 Tam mě nikdo nedostane! NIKDY! No, ale co teď? Chtěla bych se zbavit i jizviček, které mi po akné zůstaly, a jiné než laserové ošetření mě nenapadá. Našla jsem, že ho dělají šetrně třeba zde: https://derm.salius.cz/odstraneni-koznich-lezi/laserove-odstraneni-jizev/, ale co když to taky takhle bolí? Nemáte s tím zkušenost? Já jsem totiž taková prďolka citlivá, tak se toho bojím. :o)

 9. Julia napsal:

  Ahoj, ráda bych se zeptala na tvůj názor na green peel s odstupem času. Vážně o něm uvažuji, ale shledala jsem se častou reakcí, že efekt green peelu je dost krátkodobý (pleť se za pár týdnů vrátí k předešlému stavu). Já osobně nemám zánětlivé cysty ale extrámně zanesou pleť, jako kdyby byl každý můj pór ucpaný- myslíš, že s tím může green peel dlouhodobě pomoci?
  Děkuji 🙂

  • Kristyna Dolejsova napsal:

   Ahoj. Tak green peel není na vyčištění pórů, je na úplne regeneraci pleti. Pokud si člověk pleť pravidelně nečistí a má sklony k zanešeným pŕům, samozřejmě je mít bude. Na takové čištění by ale mohla stačit klasická kosmetika, green peelingna to asi není nutný 🙂

   • Natálie napsal:

    Kristý, já si čistim 2x denně a stejně mám póry hrozně zanesený. I v kosmetickym salonu mi řekli, že prostě musim chodit pravidelně na profi čištění. Nevim, čim to je. A to mám přitom pleť často i vysušenou. Zkoušela jsem už i kosmetiku z lékarny a nic >:(

 10. Šárka napsal:

  Ahoj, i díky Tvému fotoreportu jsem se na něj vydala, nemám pupínky ale pigmentové skvrny, tak jsem zvědavá na výsledek. Je to 36h od peelingu a se vším s Tebou souhlasím, bolelo to jak čert, taky jsem u toho kvíkala. Ale teď ta fáze před loupáním je taky děsivá, celý obličej mě “táhne” a přijdu si jak zvrcklá, jsem zvyklá si dávat na sebe denně oleje a je to náročný, nehledě na postel od makeupu :-D, v noci se vrtím a je to prostě všude. Tak si držím palce, že po sundání budu krásná!

 11. Anežka napsal:

  Tak jsem vyzkoušela green peeling a po měsíci i kosmetiku na stejném místě a bohužel z toho mám smíšené pocity.

  Absolvovala jsem konzultaci před samotným green peelingem – měla jsem obavu, že má pleť je na zákrok příliš citlivá. Bylo mi řečeno, že vše je ok a že klasický green peel zvládnu. Vše probíhalo tak jak je výše popsáno, bolelo to, ale dá se to zvládnout. Loupání je horší – pozor nepomáhejte loupání kůže, škodí to efektu. Bohužel jsem nevydržela v noci neloupat kůži dolů (tak to svrbělo) a byla jsem hodně podrážděná. Rudá jsem byla ještě týden po zákroku. Chápu že podíl na tom můžu mít i já, když jsem trochu pomohla kůži dolů. Efekt po aplikaci byl takový že akné se mi zlepšilo, ale do měsíce jsem ho měla zpět v o něco menší míře. Za mě green peel je dobrý start, ale chce to primárně řešit problém vnitřně. Uzavřely jsme to s tím, že mám citlivější pleť.

  Rozhodla jsem se problém řešit u čínského lékaře a jako bonus jsem chtěla chodit pravidelně na kosmetiku, abych udržovala pleť vyčištěnou.

  Kosmetika byla klasické odlíčení, “nípání”, masáž, maska, sérum. Bohužel jsem si nebyla schopna odpočinout ani při masáži, protože byla celkem nepříjemná (příliš rychlé pohyby a ne zcela řízené – kolikrát se nehet zasekl o ucho). Co ale pro mne byla asi největší rána byla pinzeta, bohužel se mě paní K. nezeptala, zda chci upravit obočí a rovnou mi ho bez zeptání nebo předchozí dohody upravila – neupravuji si obočí z principu už 5 let, protože jakmile se chlup vytrhne už mi nikdy nenaroste. Obočí bohužel není ani zcela souměrné.

  Pokud chcete pleť obrousit a nastartovat green peeling je dobrý a výsledek je krátkodobě znát (není to příjemná procedura). Pokud máte zájem o udržování pleti a chcete to mít i jako milý rituál tak si raději zvolte jinou kosmetičku (není to příjemná procedura, nípání bude nepříjemné vždy a u všech, ale ani v těch příjemných pasážích si neodpočinete – přisuzuji to především tomu, že paní má mnoho objednávek a spěchá). Doporučuji hlásit, že nechcete upravovat obočí.

  • Kristyna Dolejsova napsal:

   Ahoj Anežko, moc děkuju za komentář. Tvá zkušenost je úplně o 180 stupňů jiná, než ta moje, proto mě to docela udivuje. Prosím tě, ale to upravování obočí? Co to je? 😀 To slyším poprvé, to snad nikdy nikomu neudělala ne? Vždyť ona obočí ani nedělá.

 12. Adéla napsal:

  Ahoj holky! Taky mám z Green Peelu smíšené pocity. Byla jsem na něm před 5ti dny (na GP Energy) takže ještě čekám na konečný výsledek. Nicméně po 3 dnech mě hrozne začal svědět obličej, dokonce mám i vyrazku, krupičku po obličeji a cely zarudlý. Tak doufám, ze to patří k procesu a nemám nějakou alergii nebo tak. ??‍♀️ Zákrok jako takový na můj vkus také bolestivý ale dá se to přežít. Jen doufám, ze to za ty “muka” bude stát. ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

so hot right now

hey there!

Jsem Christie,
Tvá největší fanynka!

Ne vždy jsem žila to, co dnes!
Z maloměsta, ustrašený holky, ponižování v práci uklízečky, dluhy a toxický vztah, až po zdravou sebedůvěru, cestování po světě, vlastní podnikání a naplněný život!

 Top episodes

 Top Epizody

příběh

Můj australský sen

příběh

Purpose Trip - výlet do hlubin srdce

příběh

Labyrint světa s ráj srdce

10 snadných způsobů,
jak do svého jídelníčku zařadit více zeleniny (bezbolestně)! 

Stáhni si zdarma svůj e-book, ve kterém najdeš 10 způsobů a tipů,
jak do svého jídelníčku dostat více zeleniny, a to snadno a bezbolestně
(a to je důležité, protože žvýkat pořád ledový salát baví přesně...  nikoho!) 

STÁHNOUT

e-book zdarma

Od nuly
k pěti porcím denně

Křestní jméno

E-mailová adresa

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno.
Magic Academy s.r.o. je společnost legálně chráněná ochrannou známkou. 

maGIC ACADEMY s.r.o. 

KONTAKT
ODPOVĚDNOST
GDPR
OBCHODNÍ PODMÍNKY 
DOMŮ

pošli mi zprávu >

@MAgicacademy_cz >

Už sleduješ můj Instagram?

@hellochristie >