Psychologie jídla

A co je to vlastně normální holka?

3. 4. 2017

“Co je to být normální? Můžeme takhle vůbec holky škatulkovat? A co když to, co je normální pro mě, není normální pro Tebe?” …. všechny tyhle otázky se mi už objevily v emailu, a proto jsem tu s malým zamyšlení a ujasněním si, co svým projektem #ZaNormalniHolky chci vlastně říct. Jediná pravá podstata mého nápadu není […]

Travel the world on fifteen damn dollars
Why I don't believe in affiliate marketing
TEN THINGS I ALWAYS HAVE IN MY SUITCASE
Now Trending:
I'm KAte!

Put a short description here that explains the purpose of your blog and welcomes your readers. You could also link this to your About Page if you want to send people there.

hello,

Ready to Make Your Dreams Happen?

tell me more

Taiyaki occupy farm-to-table swag fashion axe four loko. Church-key palo santo selvage.

“Co je to být normální? Můžeme takhle vůbec holky škatulkovat? A co když to, co je normální pro mě, není normální pro Tebe?” …. všechny tyhle otázky se mi už objevily v emailu, a proto jsem tu s malým zamyšlení a ujasněním si, co svým projektem #ZaNormalniHolky chci vlastně říct.

Jediná pravá podstata mého nápadu není vůbec o VZHLEDU. Není o těle. Není o vizáži, nebo stylu. Je hlavně o naší HLAVĚ A MYŠLENKÁCH! Je to o tom, jak o sobě my holky, dívky a ženy smýšlíme. A o problému, který se rozšířil nezdravě rychle a to je: “Nejsem dost dobrá. Nejsem dost hezká. Nejsem dost hubená. Nejsem dost…”, dosaď si přesně to, co si každý den v podvědomí říkáš. Přitom si ani neuvědomuješ, jak moc si tím ubližuješ. Protože nic takového, jako PERFEKTNÍ TĚLO neexistuje. 

My holky máme velkou tendenci se ponižovat. Nevěřit se. Dělat se lepšími, než jsme. Uměle si vylepšovat fotky na sociálních sítích, ale i těla v realném životě. A proč? Je tady tenká hranice mezi zdravým sebevědomím a závislosti na tom, aby nám někdo, koho ani neznáme, likoval fotky. Závislost na tom, abychom okouzlili toho vysněnýho kluka. Závislost na tom, aby nám někdo řekl, že jsme krásné. Je to závislost na tom, aby nám někdo cukříkoval pod nos, jaké jsme úžasné. Přitom ale zapomínáme na to, že už dávno úžasné jsme. A že nepotřebujeme žádné potrvzení. Že úplně klidně stačí, když to budeme vědět my samy.

Projekt #ZaNormalniHolky má jediný účel. Oslavovat ženy a jejich přirozenou krásu. Krásu nenajdeme jen v hezké tváři nebo skvělé postavě. Krása vychází z hloubky. Krása je v odvaze, krása je ve smíchu, krása je hlavně v srdci. A co je podle mě normální?

Normální je, že se holky v pubertě zakulatí. Normální je, že každá žena ma jinou stavbu těla. Normální je, že ženy mají celulitidu. Prostě to tak je a na váze přitom nezáleží. Normální je, že má žena po porodu strie a povislou kůži na břiše. Normální je, že jsou ženy, které by rády přibraly, ale metabolismus jim to nedovolí. Normální je, že jsou ženy, které se celý život snaží zhubnout. Normální je, že nám šediví vlasy. Normální je, že se nám od smíchu a sluníčka, ale i starostí, dělají vrásky. A normální je vidět všechny tyhle ženy jako ženy KRÁSNÉ. Normální je, když se ženy přijmou takové, jaké jsou.

Ještě pro jistotu ujasním toto. Já tu neprosazuji, ať se o sebe nestaráme, a mávneme nad sebou rukou. Naopak! Právěže bychom se starat měly! Naše tělo je ten jediný opravdový domov, který máme. Dneska možná nadáváte, že máte “tlustý nohy”, ale zítra můžete mít autonehodu, a už nikdy je nemusíte cítit. Je to tvrdé a člověk by takhle přemýšlet neměl, já vím. Jak jinak ale drsně poukázat na to, abychom si vážily toho, co máme? Naše těla bychom měly opečovávat, dopřát si pohyb, dopřát si dobré a zdravé jídlo, dopřát si čerstvý vzduch. Důležitá je ale také naše mysl a duše. Proto bych vás chtěla poprosit, začněme s tou malou nepatrnou změnou. Třeba tak, že si ráno přestaneme říkat: “No Ty zas vypadáš.” Nebo si při obědě s kamarádkou přestaneme stěžovat na náš “sixšpek”. Až si příště budeme vybírat oblečení, přestaňme si v kabince říkat: “Teda já mám prdel…” I taková malá změna může mít velký efekt na naši náladu, zdraví a sebevědomí.

#ZaNormalniHolky je projekt o sebelásce, o překonání strachu být sama sebou a radosti ze života, který nám byl jako ženám dán. Snad už to dává smysl ? Takže na nás, na ženy ?

Pokud chceš můj projekt #ZaNormalniHolky podpořit, sdílej tento článek a nebo postni nějakou svou fotku na Instagram a označ ji #ZaNormalniHolky. Děkuju za přečtení a brzy zase ahoj z Austrálie ?

+ show Comments

- Hide Comments

add a comment

  1. Annie napsal:

    Máš moji naprostou a upřímnou podporu! Jen tak dál! 🙂

  2. Světluše napsal:

    Diky za tenhle projekt, presne tohle je hrozne moc potreba!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

so hot right now

hey there!

Jsem Christie,
Tvá největší fanynka!

Ne vždy jsem žila to, co dnes!
Z maloměsta, ustrašený holky, ponižování v práci uklízečky, dluhy a toxický vztah, až po zdravou sebedůvěru, cestování po světě, vlastní podnikání a naplněný život!

 Top episodes

 Top Epizody

příběh

Můj australský sen

příběh

Purpose Trip - výlet do hlubin srdce

příběh

Labyrint světa s ráj srdce

10 snadných způsobů,
jak do svého jídelníčku zařadit více zeleniny (bezbolestně)! 

Stáhni si zdarma svůj e-book, ve kterém najdeš 10 způsobů a tipů,
jak do svého jídelníčku dostat více zeleniny, a to snadno a bezbolestně
(a to je důležité, protože žvýkat pořád ledový salát baví přesně...  nikoho!) 

STÁHNOUT

e-book zdarma

Od nuly
k pěti porcím denně

Křestní jméno

E-mailová adresa

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno.
Magic Academy s.r.o. je společnost legálně chráněná ochrannou známkou. 

maGIC ACADEMY s.r.o. 

KONTAKT
ODPOVĚDNOST
GDPR
OBCHODNÍ PODMÍNKY 
DOMŮ

pošli mi zprávu >

@MAgicacademy_cz >

Už sleduješ můj Instagram?

@hellochristie >